Ks. Robert Capała
Ks_Robert.jpg

Ksiądz Robert Capała urodził się 2 kwietnia 1978 roku w Lublinie (Archidiecezja Lubelska). W latach 1985 - 1993 uczęszczał do szkoły podstawowej: klasy I - IV do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza (obecnie gimnazjum), zaś klasy V - VIII do Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie. Dalszą edukację kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, w klasie o profilu biologiczno-chemicznym.
W trzeciej klasie szkoły podstawowej został ministrantem w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od czwartej klasy należał do Ruchu Światło-Życie. W 1993 roku z rąk J.E. Biskupa Mieczysława Cisło (wówczas jeszcze ks. Rektora Seminarium Duchownego) przyjął posługę lektora.
Po maturze, w 1997 roku wstąpił do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, gdzie studiował dwa lata, następnie formację do kapłaństwa kontynuował w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.
Święcenia kapłańskie otrzymał w dniu 24 maja 2003 roku w Katedrze Sandomierskiej z rąk J.E. ks. Biskupa Andrzeja Dzięgi. Mszę Św. Prymicyjną odprawił w dniu 25 maja 2003 roku o godz. 12:00 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Przez rok był wikariuszem w Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Borowie (dek. zaklikowski), a w latach 2004 - 2007 był wikariuszem naszej parafii. następnie przez 3 m-ce był kapelanem Sióstr Miłosierdzia w Kobylanach, póxniej przez ok 3,5 roku wikariuszem parafii p/w św. Mikołaja w Baćkowicach (dek. świętokrzyski), a obecnie wikariuszem w par. św. Michała Archanioła w Łagowie (dek. świętokrzyski).

W skrócie:

Ur. 02-04-1978 | data święceń 24-05-2003 | Patron: Św. Robert Bellarmin 17 IX

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.